Translate

sobota 8. srpna 2015

Těžká ROMANTIKA nebo ROcKEC?

....a co takhle deka?

Kříže, kytičky, od pastelových až po temné barvy, trocha bílé.... prostě soulad, pohoda....

Pohoda? Cožéé!?
Jó, kdybych se nedostala na úctyhodných 1188 čtverečků vel. 7,5x7,5cm (3").
Opět jsem při skládání využila sušárnu, když se loni tolik osvědčila. To jsem ještě netušila, že díky tomu, že se deka bude skládat z více dílků (čtverečků), bude i více švových přídavků. S tím jsem počítala, ale už jsem nějak nepočítala s tím, že díky tomu polezu při rozmísťování po zdi sušárny. 
Myslím, že za ten výkon by se nemusela stydět i jakákoliv akrobatka, či hadí žena z cirkusu....

 • DESIGN: PaB
 • FABRICS: Patricia BRAVO - "RocK ´n Romance"

Tak tomu já říkám příjemně strávená dovolená, připadám si jak po maratónu, ruce, nohy i ten zadek mě bolí. A prej velká sušárna - to nevím, kdo to měřil!
Kdybych to byla věděla, mohla jsem se na Facebůku zůčastnit výzvy - Udělej každý den ještě více dřepů - nebo jak to bylo. Mělo to být na vytvarování zadečku. 
Jestli TEN jsem si vytvarovala, to nevím (zapomněla jsem ho cvaknout do objektivu PŘED, aby šel vidět rozdíl PO...) Nicméně, cítím, že ho mám!  


A jak to budu sešívat? No, přeci Ivaninou metodou, chce to očíslovat řady (nebudu riskovat smazání a připíchnu si lístek špendlíkem).
Pak mě vždycky napadají myšlenky jak z blbé grotesky, kdy držíte ten komínek správným směrem narovnaných čtverečků a někdo do vás drcne. Jak to pufne a pak se pomalu snášejí jako vločky, jen ty mrchy, které mají špendlík s lístkem, padají tak nějak rychlejc...

 Čtverečky jsou v pořádku ve vaničce, řádně očíslovány 
a já už den po dni sešívám :o))  A pokud Vás zaujala kolekce látek, je to právě tato: (klik)

  A tady video ke kolekci:


   Tak zas příště ;) 
  .....třeba právě u hotového topu!


  29 komentářů:

  1. Neuvěřitelné....to se mi snad jen zdá:-)Klobouk dolů....nejen nařezat...seskládat...no a ještě sešít,prošít....to bych nedala:-)))
   Hodně sil a trpělivosti...těším se na dokončení,Jitka

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Jitu, už mám pásy - zatím všechno sedí tak jak má (požehnaná čísla) ....a právě jsem ve fázi rozstříhávání, abych mohla jednotlivým pásům sežehlit švy - na to se obzvláště těším. Není nad to si v tom parnu zapnout ještě žehličku, viď ;) Ale bez toho bohužel k ucelenému topu nedojdu, u nás hlásí i nadále extrémní počasí.
    Už ani nevím kolikrát jsem se dnes byla zlít ledovou vodou!

    Vymazat
   2. Zabojovola jsem (i s teplem) a hlásím, že půlka švů řádně sežehlena!
    Jupíííí :o))

    Vymazat
  2. Týjo, Pavli - ty se nebojíš!!! Těším se na výsledek!

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. No, Luci, můžu Ti říct, že v jednu chvíli jsem se toho i začala bát a začala jsem pochybovat, že to byl dobrý nápad, říznout tak malé čtverečky! Nejhorší bylo to skládání!

    Vymazat
  3. Krásná, moc se těším na prošití.

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Ještě pořád nemám rozmyšleno jakou látku dám na spodek a vlastně i na rantlík....
    Ale prošití budu určitě volit rovné ;)

    Co Ty? Už jseš se svojí dekou jistě mnohem dál.... těším se na výsledek, to Tvoje přeskládání se mi moc líbilo! Víc než původní verze - máš můj obdiv, že jsi do toho šla, tolika párání a překrajování, "šmankote", nevím, jestli by se mi do toho chtělo, ale udělala jsi moc dobře!!!

    Vymazat
  4. Teda asi to bude fuška, ale bude to nádhera.

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Evi, nejhorší bylo oravdu to skládání. Zatím.... uvidím, jak půjde prošívání, přece jen, je to má druhá deka.
    Ale ty čtverečky se šijou - pohoda, jen, že jich je víc, tak to déle trvá. Ale rýsuje se to pěkně :))

    Vymazat
  5. Paaaani...to je fuska a v tom horku + ;-)... Taky se chci pustit do deky...ale chce to nejprve plan kdy a kde a jak O:-)

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. To horko je děsný. Před hodinou tady konečně sprchlo, ale už to není ani cítit, je opět dusno a všude jak jinak - sucho!!!

    Já tu svou deku nosila v hlavě rok, ale asi ta myšlenka potřebovala taky uzrát :))

    Vymazat
  6. Pavli bude úžasná, len pevné nervy pri zošívaní !!! Inak už som videla i chválila na Bellet, ale až teraz som si všimla kolkciu, a teda že som prekvapená ... tá kolekcia na mňa pôsobila ko taká šedá myška, nikdy by ma nenapadlo, že z nej môže vzniknúť taký skvost !!!

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Marti, já právě na tuhle kolekci viděla nejprve video a strašně mě zaujala ta kombinace barev - pudrové tóny versus odstíny šedé.... strašně mě uchvátila.
    A taky první, co mě napadlo, že by se mi líbila deka z křížů, když už má ta kolekce něžně rockový nádech. Látečky mám doma pomalu rok (jen jsem teď ještě pár 4 vzory dokoupila, když jsem je zahlídla na Modern Patchwork) a až teď na ně došla řada;))

    Vymazat
   2. Tak schválně jsem šla video ke kolekci najít a povedlo se! Přidala jsem ho k příspěvku (pod proklikávací odkaz na danou kolekci.
    Tak schválně jukni, mě tam ty látky prostě baví....

    Vůbec mě vyhovuje, že teď AGF (Pat BRAVO) přidávají ke kolekcím i videa, lépe si tak látky představíš a máš lepší představu o velikosti vzorů.

    Vymazat
   3. Pavli mrkla som na video, ale e-eee, nie, podľa neho by som kolekciu nekúpila - zato podľa tvojej deky áno, majú sa dievčatá od Pat Bravo čo od Teba učiť ... vytiahla si na svet naozaj všetko to krásne, čo v tej kolekcii je !!!

    Vymazat
   4. :))))))

    ...já byla ponejprv taky zaražená videem, od Pat v doposud nezvyklém podání.
    A je pravda, že mi tam něco nesedělo, ale zároveň něco zase tak strašně přitahovalo, že jsem si to video byla nucena pustit 3x za sebou. No, a pak už jsem se přistihla, jak se ji snažím najít u našich prodejců.

    Prostě se mi vryla pod kůži ♥♥♥ a já ji musela mít!

    Vymazat
  7. Ono těch hodně čtverečků vypadá pak dobře!

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. :o))
    ....trošku strachu tam bylo, jak budou vypadat kříže z malých čtverečků. Ale.... už sešívám - výsledná velikost křížků je 18cm a vypadá to good.
    Je pravda, že větší obava byla, jak mi bude vycházet vzorování látek na tak malém čtverečku, hlavně po zmizení ve švech. Někdy to sebere a ošidí krásu vzorů. Zatím ale spokojenost, rýsuje se to pěkně:))

    Vymazat
  8. Deka bude boží ... a kombinace s bílými čtverci je bomba!!!!!

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Mílo, on původní záměr byl o něco méně bílé, ale nakonec se přidávalo.... a přidávalo ;))

    Vymazat
  9. A to je hezký ! Čtverečkové deky nezklamou nikdy.

   OdpovědětVymazat
   Odpovědi
   1. Leni, doufejme:))) Zatím se to rýsuje slibně...

    Vymazat

  10. شركة المثالية للتنظيف - المثالية للتنظيف بالمنطقة الشرقية تسعد بتقديم خدماتها المتميزة للتنظيف ومكافحة الحشرات بالمنطقة الشرقية فتعد الشركة المثالية للتنظيف بالدمام والخبر والقطيف والجبيل والاحساء وسيهات وجدة
   اتصل الان واحصل علي خدمات شركة المثالية بخصم 50% لجميع خدماتها الاتية

   المثالية للتنظيف
   شركة المثالية للتنظيف بالدمام
   شركة المثالية للتنظيف بالخبر
   شركة المثالية للتنظيف بالجبيل

   المثالية
   شركة المثالية للتنظيف بالاحساء
   شركة المثالية للتنظيف بالقطيف

   اذا اردتم التعامل مع شركة المثالية للنظافة الشاملة بالمنطقة الشرقية تواصلوا معنا علي وسوف تحصلون علي خدمة لائقة باسعار مناسبة فتعد اسعار المثالية للتنظيف رخيصة ومناسبة لجميع عملائه

   OdpovědětVymazat
  11. شركة المثالية للتنظيف بالاحساء

   تقدم لكم افضل خدمات التنظيف ومكافحة الحشرات ورش افضل انواع المبيدات الامنة والفعالة بالمنطقة الشرقية وتضمن لكم العيض في منزل امن نظيف خالي من الحشرات باسعار مناسبة فتعد شركة المثالية للتنظيف بالاحساء افضل شركة تنظيف بالاحساء تواصلوا معنا من اجل الحصول علي خدمات الشركة بجودة واسعار رخيصة

   شركة المثالية للتنظيف بالاحساء
   شركة المثالية لمكافحة الحشرات بالاحساء

   http://elmthaly-group.com/

   OdpovědětVymazat

  12. شركة تنظيف منازل بالاحساء

   معنا مع شركة تنظيف منازل بالاحساء لدينا خدمات تنظيف متكاملة بالاحساء والمنطقة الشرقية نظافة شاملة مع التعقيم والتلميع ارضيات وجدران ووجهات اسعار مناسبة وجودة 100% تتوافر فقط مع افضل شركة تنظيف بالاحساء

   تواصلوا معنا لمعرفة العروض والاسعار والخدمات المقدمة والخصومات المتوفرة مع شركة المثالية للتنظيف بالاحساء او زورا موقعنا للحصول علي كافة المعلومات

   http://elmthaly-group.com/%D8%B4%D8%B1%D9%83%D8%A9-%D8%AA%D9%86%D8%B8%D9%8A%D9%81-%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B2%D9%84-%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A1/

   OdpovědětVymazat
  13. Lovely post. Thanks for sharing with us.

   OdpovědětVymazat

  Díky za navštívení, za každý Váš komentář...... :o)))
  Pavlína